Nowe kolekcje Shaw

Amerykańska firma Shaw jest producentem płytek dywanowych, które wyróżniają innowacyjny podkład Ecoworx, niezawierający bitumu, czyli smoły, niezwykle bogate wzornictwo, wielkość, 61 cm x 61 cm. Struktura runa ECO Solution Q to najwyższej jakości rodzaj nylonu 6, niezwykle trwałego i odpornego na ścieranie surowca. Fabryka Shaw ma bardzo bogatą ofertę. Znajduje się w niej ponad 200 produktów, co daje ponad 4200 wzorów i kolorów. Na rynek polski zostało wytypowane 30 produktów, tj. ponad 500 wzorów. Zdarza się jednak, że klient ma specjalne wymagania dotyczące koloru. Wtedy może skorzystać z programu NON STANDARD PRODUCTION, który stwarza możliwość samodzielnego stworzenia oryginalnej płytki dywanowej o indywidualnym kolorze lub o innej niż standardowa wadze runa.

Nowe kolekcje fabryki Shaw

Dye Lab – kolekcja , w której nacisk położono na barwę. Kolorystyka płytek nawiązuje do kolorów naturalnych. Skorzystano tutaj z doświadczenia absolwentów SCAD – szkoły badającej włókna, dogłębny proces barwienia oraz stosowania naturalnych barwników. Doświadczeniom poddano mieszankę herbat i uzyskano gamę beży, szarości i różu. Owoce granatu dały różne odcienie zieleni, żółci i czerwieni. Dzięki prekursorskim technikom uzyskano organiczne, naturalne desenie w kolorach sepii, szarości, paryskich błękitów oraz limonki.

Hexagon - to kolekcja płytek o niezwykłym, sześciokątnym kształcie, przypominających komórki pszczelego ula. Zmieniają one sposób, w jaki ludzie poruszają się w przestrzeni i ułatwiają nawiązywanie kontaktów oraz współpracę.